A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти
Новоселицької міської ради

Чорнобильська катастрофа — найбільша екологічна катастрофа сучасності

Дата: 26.04.2020 08:26
Кількість переглядів: 468

 34 роки тому світ сколихнула страшна новина - 26 квітня сталася трагедія, яка увійшла в історію людства під назвою Чорнобильська катастрофа, найбільша техногенна аварія ХХ століття. Відтоді Чорнобиль став зоною душевного болю і постійної тривоги мільйонів українців. Від 26 квітня 1986 року увесь український народ живе "до" і "після". "До" і "після" катастрофи на ЧАЕС.

Вибух на Чорнобильській АЕС призвів до вселюдської, планетарної трагедії. Сліди чорнобильського попелу знайдені на багатьох континентах, чорнобильський атом вразив не лише Україну, а й Білорусь, Росію, північно-західну Європу, дійшовши навіть до Північної Африки, Канади та Японії. Але для України чорнобильська трагедія стала лихом, яке з нею назавжди, бо саме на її території залишився ядерний монстр - зруйнований четвертий блок, який і нині, через 19 років після аварії, продовжує загрожувати світу.
Вибух на четвертому енергоблоці АЕС, який забрав життя десятків і зробив інвалідами тисячі людей, стався о 1 годині 23 хвилині 26 квітня. І лише за два тижні після цього рятувальним командам вдалося загасити вогонь. За розрахунками експертів, сумарний викид радіоактивних речовин, які потрапили внаслідок вибуху у навколишнє середовище, становить 50 мільйонів кюрі, що еквівалентно вибуху 100 хіросімських атомних бомб.
У результаті катастрофи 1986 року радіоактивного забруднення зазнали 2,3 тисячі населених пунктів у 12 областях України загальною площею 50 тисяч квадратних кілометрів. Сьогодні загальна площа зони відчуження і зони безумовного (обов`язкового) відселення становить близько 2600 квадратних кілометрів.
У країні налічується 3,5 мільйона постраждалих від аварії на ЧАЕС, у тому числі 1,3 мільйона дітей. Найвищі дози опромінення отримали майже 200 тисяч осіб, це - безпосередні учасники ліквідації наслідків аварії. Із живих ліквідаторів - 85 відсотків хворі. Медичні обстеження свідчать, що найпоширенішими патологіями, які виникли від опромінення, є захворювання щитовидної залози, системи кровообігу, цереброваскулярні ураження, хвороби нервової системи, психічні розлади, злоякісні новоутворення.
За 19 післячорнобильських років в Україні усе ще спостерігається тенденція до збільшення онкологічних захворювань.
Чорнобиль - це незагоєна рана, не лише наша особиста, а й загальнолюдська, це страшний урок не стільки конкретному суспільному устрою, скільки всьому людству. Аварія на ЧАЕС визнана світовим співтовариством як найбільша техногенна катастрофа в історії людства. ООН встановила 26 квітня Міжнародним днем пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Але хоча світ і підтримує нас у ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, основний, найважчий тягар залишається на плечах України.


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень