СВІЙ ПРОФЕСІЙНИЙ РІВЕНЬ ПІДВИЩУВАЛИ ПЕДАГОГИ ІНКЛЮЗИВНИХ КЛАСІВ

Дата: 28.11.2023 15:52

Сьогодні, у Всесвітній день співчуття (милосердя), свій професійний рівень підвищували педагоги інклюзивних класів (вчителі та асистенти вчителів) закладів загальної середньої освіти Новоселицької та Мамалигівської територіальних громад.

Засідання цієї фахової спільноти провели у вигляді круглого столу в Маршинецькому ліцеї, а організаторами зустрічі виступили комунальні установи «Новоселицький ІРЦ» та «Центр ПРПП» Новоселицької міської ради.

Модератором зустрічі була директор Маршинецького ліцею Родіка ГАЛАК, котра також поділилася цікавими прийомами психологічного розвантаження для педагогів та дітей, які варто використовувати під час освітнього процесу.

В ході засідання учасники зібрання мали змогу покращити знання з таких тем:
- Командна взаємодія під час здійснення освітнього процесу в інклюзивному класі. Партнерство вчителя й асистента вчителя (спікер – Любов ВЛАСОВА, директор КУ «НІРЦ»);
- Корекційні цеглинки в розбудові інклюзивного освітнього простору (спікер – Ольга ГАВРИЛЯН, фахівець ІРЦ КУ «НІРЦ»);
- Медіаграмотність та медіакомпетентність в освіті (спікер – Ірина КАТАН,  консультант КУ «ЦПРПП»).
- Психологічні хвилинки на уроках як засіб емоційної стабілізації учнів (спікер – Міхаєла ЗЕЛЕНА, фахівець ІРЦ КУ «НІРЦ»).

Також своїм досвідом роботи з організації інклюзивного навчання поділилися педагоги Маршинецького ліцею:
- Використання корекційних методик у  роботі з дітьми з ООП під час уроків  - Марія ВОРНИК, асистент вчителя;
- Ефективні форми і методи роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в початковій школі - Оксана ДОБРОНІЧКО, асистент вчителя;
- Класний керівник та асистент вчителя як невід’ємна частина інклюзивної освіти – Віорел БОЙКУ, асистент вчителя.

Під час підбиття підсумків зустрічі всі учасники мали змогу поділитися власними враженнями від побаченого на «долоньках дружби». Всі думки зійшлися в одне твердження: очні зустрічі і живе спілкування є надзвичайно важливими для професійного розвитку та тісної комунікації працівників одного напряму.