Психологічна служба освіти: Нові методики та практики на V НеКонференції педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької МТГ
31 березня на базі КУ "Центр ПРПП" відбулася зустріч професійної спільноти практичних психологів та соціальних педагогів у рамках V НеКонференції педагогічних працівників закладів освіти на тему «Мистецтво навчати: діалог фахівців». Захід був організований та ініційований відділом освіти Новоселицької міської ради у співпраці з КУ "Центр ПРПП".
Захід об’єднав освітян та психологів, які ділилися власним досвідом, методиками та практичними напрацюваннями для ефективної роботи.
Олена Лупу, психолог КУ "Центр ПРПП", відкрила зустріч, розповівши про її мету та завдання.
Світлана Дісар, практичний психолог Рокитненського ліцею, представила програму «Разом проти булінгу: курс підтримки та поваги». Вона також провела з учасниками проективний тест «Куб у пустелі», який допомагає визначити несвідоме ставлення людини до близьких та різних аспектів її життя.
Марина Попова, соціальний педагог Рокитненського ліцею, виступила з темою «Заняття з елементами тренінгу як ефективний засіб оволодіння учнями соціально важливими навичками». Учасники взяли участь у вправі «Рожеві окуляри», що допомагає усвідомити вплив позитивного та негативного мислення на сприйняття реальності.
Наталія Горбатюк, практичний психолог Новоселицького ліцею №2, презентувала збірник «Розвиток емоційного інтелекту дітей в умовах війни: техніки та вправи для роботи з учнями 1-11 класів». Вона також провела вправу «Скриня спокою», спрямовану на саморегуляцію та зниження тривожності.
Галина Стецик, практичний психолог Рингацької гімназії, наголосила на важливості розвитку комунікативних навичок учнів. Вона провела вправу «Торбинка для сміття», яка допомагає позбавитися негативних емоцій.
Маріанна Ілик, практичний психолог Динівецького ліцею, завершила зустріч, представивши цикл тренінгових занять «Життя – цінний дар, бережи його» та провівши практичну вправу, що допомагає усвідомити почуття, які супроводжують людину в різних життєвих ситуаціях.
V НеКонференція стала платформою для відкритого діалогу фахівців, які працюють над створенням безпечного, комфортного та емоційно здорового освітнього середовища. Обмін досвідом, обговорення актуальних проблем та практичні вправи дозволили учасникам отримати нові знання та інструменти для роботи з учнями.