A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти
Новоселицької міської ради

Інклюзивна та корекційна освіта: діалог фахівців на V НеКонференції

Дата: 02.04.2025 16:19
Кількість переглядів: 12

Сьогодні, 02 квітня 2025 року, на базі КУ "Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр" відбулася зустріч фахової спільноти педагогів інклюзивних класів (вчителів та асистентів вчителів) у рамках V НеКонференції педагогічних працівників закладів освіти Новоселицької МТГ з теми: «Мистецтво навчати: діалог фахівців». Захід організований відділом освіти Новоселицької міської ради у співпраці з КУ "НІРЦ" та КУ "Центр ПРПП".
Мета зустрічі, як завжди, одна – обмін досвідом з колегами, представлення власних розробок і напрацювань, ознайомлення з цікавими і нетиповими методами організації навчання здобувачів освіти з ООП в інклюзивних класах. 
Відкрила захід та модерувала його керівник фахової спільноти, директор ІРЦ Любов ВЛАСОВА, а власні педагогічні знахідки презентували педагоги із закладів освіти громади.
Зокрема:
-     дидактичний матеріал «Історія для всіх» для адаптованого викладання розділу «Цивілізація Стародавнього Сходу» для учнів з ООП 6 класу представили Ірина ВАЛАШ та Наталія ТИРОН, вчителі Новоселицького ліцею №2;
-    ефективними формами і методами роботи асистента учителя з дітьми з ООП в початковій школі поділилася Оксана ДОБРОНІЧКО, асистент вчителя Маршинецького ліцею;
-    цикл уроків з української мови на тему «Іменник як частина мови» для 6 інклюзивного класу продемонстрували Наталія ПІДЛІСНА та Галина ЧУЛЕЙ, вчителі Новоселицького ліцею №1.
Також педагоги представили на розгляд учасників власний досвід використання різноманітних електронних ресурсів, які дозволяють якісно організувати освітній процес в інклюзивному класі. 
В рамках зустрічі відбулося також обговорення такого важливого питання як взаємодія з дітьми з розладом аутистичного спектру в закладі освіти, адже саме 02  квітня в усьому світі відзначається День поширення інформації про аутизм.
Під час підведення підсумків Любов ВЛАСОВА наголосила на тому, що всі педагоги, які працюють в інклюзивних класах не лише виконують свою роботу, але і несуть важливу місію підтримки осіб з ООП і їхніх сімей, а тому мають дбати не тільки про інших, але і про себе. Адже для того, щоб ділитися теплом з іншими, потрібно горіти самому, а для цього важливо берегти своє фізичне і ментальне здоров’я.
Учасники висловили вдячність організаторам за створення майданчику для професійного спілкування та можливість отримання нових ідей для впровадження у власну педагогічну діяльність.



« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень